Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága hétfőn nyilvánosságra hozott döntésében úgy határozott Donald Trump ügyében, hogy az amerikai elnök tevékenységeinek "magját" abszolút immunitás, hivatalos cselekedeteit pedig vélelmezett mentelmi jog védi. A történelmi határozatot, amely értelmében tovább húzódik Trump büntetőjogi felelősségre vonása, a republikánusok kitörő örömmel üdvözölték, míg Joe Biden amerikai elnök és demokrata párttársai élesen kritizálták.
Alexandria Ocasio-Cortez és Jamie Raskin demokrata képviselők kedden azt közölték, hogy törvényjavaslatot fognak benyújtani az Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságával kapcsolatos fokozott etikai aggályokra válaszul - írja a The Hill. A tervezet szerint a kongresszusi képviselőkre vonatkozó ajándékelfogadási limithez hasonló szabályozást vezetnének be a taláros testület esetében is.
Az amerikai Kongresszus republikánus többségű alsóháza február közepén szavazta meg Alejandro Mayorkas belbiztonsági miniszter alkotmányos vádeljárás alá helyezését, amiért állítólagosan nem juttatta érvényre a bevándorlási törvényeket. A képviselők jó pár héttel később, tegnap továbbították a szenátus tagjainak a vádiratot, így a felsőház elkezdheti tárgyalni Mayorkas felelősségre vonását. A demokraták szerint a republikánusok alaptalanul, kizárólag politikai megfontolásból szeretnék eltávolítani a minisztert.
Bizalmatlansági indítványt nyújtott be kedden a görög parlamentben az ellenzék Kiriákosz Micotákisz jobboldali kormánya ellen a tavaly februári súlyos vasúti szerencsétlenség bizonyítékainak meghamisítását állító vádak miatt.
A svájci pénzügyi felügyelet a bankárok bónuszkifizetéseit jobban kötné a pénzintézet üzleti teljesítményéhez és hosszú távú kockázatviselő képességéhez – írja a Bloomberg.
A horvát kormányfő menesztette a gazdasági minisztert és tanácsadóját, miután korrupciós ügybe keveredtek. A miniszter tanácsadója állami hirdetéseket ígért egy tévének, de a bevétel felét magának követelte - írta meg az index.hu.
70 ország részvételével nemzetközi szintű béketárgyalásokat kezd Ukrajna – írja a Sky News.
A nők és a családon belüli erőszak elleni küzdelmet célzó Isztambuli Egyezményt az EU több tagállam, köztük Magyarország ellenállása ellenére hivatalosan is ratifikálni fogja. Az egyezmény intézkedéseket hoz az erőszak megelőzésére, az áldozatok védelmére és az elkövetők felelősségre vonására, de az egyes tagállamoknak is ratifikálniuk kell azt ahhoz, hogy rendelkezései a területükön végrehajthatók legyenek.
Az Európa Tanács a szerdán befejeződő, kétnapos reykjavíki csúcstalálkozóján jegyzéket hozott létre az orosz agresszió során Ukrajnát ért veszteségek és károk nyilvántartására - tájékoztatott a strasbourgi székhelyű, 46 tagot számláló szervezet szerdán.
Több ország üdvözölte, hogy a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elfogatóparancsot adott ki az orosz elnök ellen háborús bűncselekményekért viselt feltételezett felelőssége miatt, az ENSZ-főtitkár szóvivője ugyanakkor úgy reagált, hogy a döntés nyomán Vlagyimir Putyin nem vált nemkívánatos személlyé.
Oroszország már „könyörög” azért, hogy orosz-ukrán tárgyalások legyenek a háború lezárásáért közvetítő országokon keresztül, de Ukrajna nem tárgyal, amíg nem teljesíti Oroszország a tárgyalás négy előfeltételét – idézi Olekszij Danyilovot, az ukrán Nemzeti Biztonsági és Védelmi Tanács elnökét a Yahoo News.
Az ukrán főügyészség eljárást indított Jevgenyij Prigozsin, a Wagner orosz zsoldoscsoport vezetője ellen - közölte az ügyészi hivatal pénteken a Telegram üzenetküldő alkalmazáson.
Világszerte 86 újságírót gyilkoltak meg tavaly - közölte hétfőn az ENSZ Oktatási, Tudományos és Kulturális Szervezetének (UNESCO) főigazgatója Párizsban.
Vizsgálat indult 29 rendőr ellen, akik a Capitoliumot védő rendőrségi szervezethez tartoznak, hatot közülük felfüggesztettek – írja a CNN. A rendőröket a Capitolium ostromakor tanúsított viselkedésük miatt vonják felelősségre.
Pert indított Donald Trump ellen Bennie Thompson demokrata politikus, a Képviselőház nemzetbiztonsági testületének elnöke. A polgári bíróságon benyújtott keresetben azzal vádolta meg Donald Trumpot, hogy szélsőséges szervezetek segítségével, előre megfontoltan felkelést szított január 6-án, amikor támogatói megostromolták a Capitoliumot.
Ma este kerül sor Donald Trump második alkotmányos felelősségre-vonási eljárásának tárgyalására az amerikai szenátusban. Trumpot azzal vádolják, hogy zendülést bujtott fel, amikor tüzes beszéde után hívei megostromolták a Capitoliumot január 6-án. Nagyon csekély az esély arra, hogy Donald Trumpot bűnösnek kiáltják ki, hiszen 17 republikánus szenátor támogatása kellene ahhoz, hogy a volt elnököt elítéljék, de a párt szenátorainak többsége az egész eljárást alkotmányellenesnek találja és korábban azzal is próbálkoztak, hogy tárgyalás nélkül elkaszálják az egészet. Ha mégis bűnösnek találják Trumpot, akár örökre eltilthatják attól, hogy az elnöki székért induljon, ezzel pedig politikai ambícióinak is valószínűleg vége.
Tavaly egy Heves megyényi terület került orosz kézre.
A klímaváltozás okozta tengerszint-emelkedés különösen érinteni fogja az olajexportot.
A mérések óta a legmelegebb volt év Magyarországon az elmúlt esztendő.
2400 tonna olajtermék ömlött a tengerbe.
Több órára kikapcsolják az áramszolgáltatást is.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.